Interaktiivne ülesanne

Google’ Forms küsimustiku vistutamine ( embed) otse oma blogisse.
Videote kasutamisel ülesannetes võib pöörata tähelepanu, mida videoga teha, mida selles vaadata ja kuidas vaadatu kohta märkmeid teha:
 Mis on interaktiivsus? Kuidas saavutatakse interaktiivsus?

  • õppijapoolne kontroll õpiobjekti üle (Mida ja kuidas saab õppija kommenteerida või oma blogis vastata, kas seda vastust näeb ka ülesandeblogist)? Kas õppija saab panustada blogisse, lisada tekste, täiendada üheskoos? Kas ülesanne areneb edasi õppijate vastuste kaudu, näiteks kas neid kasutatakse järgmises ülesandes mingiks tegevuseks?)
  • õpiobjekti tagasisidestatus (Kas ja kelle poolt (iseenda refleksioon ja enese õppimise jälgimine, õpetaja tagasiside ( otse õppija blogisse, kommentaarile, koondpostitusena blois), õppijate tagasiside, automaatne taagasiside ( nt. küsimustiku vormide kaudu)) tuleb tagasiside vastusele?)
  • õpiobjekti suutlikkus stimuleerida õppija aktiivsust (Uurimusliku probleemi lahendamine, otsuste tegemine, loomeülesanne, teadmiste enesetestimine võimaldab aktivset õppmist)
  • õpiobjekti interaktsioonide seos igapäevaeluga (Kas on tegemist autentse probleemiga? Kas teema on relevantne õppijale, kas motiveerib lahendama? Kas õpitegevus on toetab situatiivset õppimist ja loob võimaluse õpitu üle kanda igapäeva probleemi lahendamisse?)

Loe lähemalt Interaktiivsusest õpiobjektide hindamisel: www.cs.tlu.ee/teemad/get_file.php?id=264Mis teeb ülesande uurimuslikuks? Kas need on uurimuslikud ülesanded?

  • Uurimuslik ülesanne peab sisaldama probleemi, mis ei lahendu ühe sammuga. Kitsama probleemi võib õpilane ise ka püstitada, see motiveerib lahendama.
  • Soovitavalt võiks probleemi lahendamine nõuda ainete integreermistainele omaste “töövahendite” kasutamist ( nt. sõnaraamat, mõõtmisvahendid, valemid jne.)
  • Lahendamine eeldab andmete kogumist ( üksi või koos) ja analüüsmist  ning järelduste tegemist.

Uurimuslik õpe mudelitega http://htk.tlu.ee/tiigriope/index.php?title=Uurimuslik_õpe_IKT_abil

Erinevad WordPress’i, Slideshare’i jne. juhendid  e-Õppe uudiskirja http://uudiskiri.e-ope.ee/ numbritest ja Koolielust Töövahendite sektsioonist http://koolielu.ee/tools/index.
Vistutamine
Kõike vistutada ei saa, sisuliselt peab vistutatava objekti ( video, slaidid) juures olema embed kood – koodirida kopeeri vastavalt kohale, kuhu tahad vistutada ( vahel on võimalik erinevaid valikuid otsida, nt. slaidshare lubab vistutamisel valida Custom vistutamise ja annab siis vistutuskoodi nurksulgudes), vistutamise ajal wordpressi vali Text (mitte Visual) vaade.
Materjal on saadud siit
Advertisements

Jäta kommentaar

Kommenteerimiseks palun logi sisse, kasutades üht neist võimalustest:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s